1. februarja 2020 je Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Zagrebu v okviru doktorskega študija starejše zgodovine organiziral okoljskozgodovinsko delavnico »Environmental Historical Topics in Pre-modern Context«. Predavali so dr. Borna Fürst Bjeliš (Oddelek za geografijo Univerze v Zagrebu, Naravoslovno-matematična fakulteta), dr. Aleksander Panjek (Oddelek za zgodovino Univerze na Primorskem, fakulteta za humanistične študije), dr. Matija Zorn (Geografski inštitut Antona Melika ZRC SAZU) in dr. Žiga Zwitter, ki je predstavil referat »Approaching the History of Environmental Knowledge in the 16th and 17th Centuries: Peasants’ and landlords’ knowledge about grasslands in the south-east of the Alps«.

Sliki je posnel Hrvoje Petrić