Back to top

Okoljski zgodovinarji se poleg rednih manjših dogodkov vsako drugo leto zberemo na evropski, vsako peto leto pa na svetovni konferenci. Uspešne interdisciplinarne in multidisciplinarne konference z nekaj sto referenti so odlična priložnost za širitev mreže raziskovalnih poznanstev in pridobivanje primerjalnih vpogledov v najnovejše metodološke in vsebinske poudarke. Poleti 2019 sta se odvijala oba dogodka in Žiga Zwitter z našega oddelka je z referatoma Slovenijo zastopal na obeh konferencah – na Tretjem svetovnem okoljskozgodovinskem kongresu v brazilskem Florianópolisu (https://www.3wceh2019.floripa.br/programacao) je obdobja od zgodnjega novega veka do sodobnosti strnil v referatu Historical Management of Alpine Grasslands between Continuity and Change, na 10. bienalni evropski okoljskozgodovinski konferenci (Boundaries in/of Environmental History; https://www.tlu.ee/en/eseh2019/programme) v Talinu pa je sodeloval z referatom Crossing Ecosystem Boundaries due to Conflicts over Political Boundaries: Introduction of Telekia speciosa to the Julian Alps during World War I. V Talinu je Slovenijo z referatom zastopal tudi Miha Kozorog z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo FF UL. 

 

Ob konferenci v Talinu je plenarno zasedanje Evropskega združenja okoljskih zgodovinarjev s popolno podporo par sto udeležencev izglasovalo ustanovitev regije Hrvaška-Slovenija-Srbija (http://eseh.org/about-eseh/regions/croatia/) znotraj Evropskega združenja okoljskih zgodovinarjev (http://eseh.org/); regionalni predstavnik za Hrvaško-Slovenijo-Srbijo prihodnja štiri leta deluje na našem oddelku.

 

Vabljeni, da se nam pridružite na prihodnjih konferencah – za potovanja študentk in študentov, ki se jih udeležijo z referati, so na voljo finančne podpore. Več informacij in raziskovalnih spodbud dobite pri Žigu Zwittru.