V organizaciji Društva za antične in humanistične študije Slovenije (DAHŠ) ter Oddelka za klasično filologijo in Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete se je med 22. in 30. junijem 2019 že četrtič odvijala poletna šola klasičnih jezikov je Grčiji, tokrat v mestu Iria na Peloponezu. Letos se je nanjo prijavilo 36 dijakov z različnih slovenskih gimnazij. V sklopu raznolikega programa so poglabljali ali pa šele pridobivali znanje klasičnih jezikov (stare grščine in latinščine; zaradi različnega predznanja je delo potekalo v več nivojih) in nove grščine, poslušali številna strokovna predavanja, ki so jih večinoma imeli zaposleni na Filozofski fakulteti, ter sodelovali na kar devetih delavnicah, posvečenih različnim z antiko povezanim temam (glasbi, arhitekturi, mitologiji, filozofiji itd.). V okviru poletne šole sta bili organizirani tudi dve strokovni ekskurziji – prva v Mikene in Navplio, prvo grško prestolnico po razglasitvi neodvisnosti v začetku 19. stoletja, druga pa v pokrajino Arkadijo, kjer so si dijaki ogledali izkopavanje ameriških arheologov na arheološkem najdišču na gori Likajon ter obiskali vas Stemnitsa, kjer je bil začasni sedež prve grške vlade. Poleg omenjenih ekskurzij so si dijaki v antičnem gledališču v Epidavru ogledali Ajshilovo Orestejo v izvedbi Grškega narodnega gledališča.