V knjigi »Zgodovina doktorskih disertacij slovenskih kandidatov na dunajski Filozofski fakulteti (1872–1918)« je izšlo poglavje »Doktorati slovenskih študentov geografije na dunajski univerzi od leta 1900 do konca prve svetovne vojne«, ki ga je napisal Žiga Zwitter. V predstavitvi tega intelektualnozgodovinskega poglavja na Besedni postaji 3. decembra je avtor predstavil vsebino in ovrednotil kakovost obravnavanih disertacij s tedanjega in današnjega vidika. Glede na močno historičnogeografsko usmeritev ti doktorati obravnavajo obdobja od antike do 20. stoletja. Obravnavane disertacije so danes pomemben vir predvsem za zgodovino znanosti in univerzitetnega študija, vendar v njih še najdemo drobne podatke, ki so neznani in uporabni tudi za današnje geografe in zgodovinarje, ki raziskujejo teme, sorodne predstavljenim disertacijam.. Več lahko preberete v poglavju v e-knjigi tule. Poglavje je rezultat raziskovalnega projekta »Zgodovina doktorskih disertacij slovenskih kandidatov v avstro-ogrski monarhiji (1872–1918)« in raziskovalnega programa »Slovenska zgodovina«.

Avtorica fotografije: Maja Avsenik