V petek, 21. 12. 2018 je na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, v sklopu predmeta Izbrana poglavja iz obče zgodovine 19. stoletja predaval dr. Jakub Beneš z Univerze v Birminghamu. Predavanje z naslovom Nepredstavljiva revolucija leta 1918: kmetje in zeleni kadri v Avstro-Ogrski in v državah naslednicah, je dr. Beneš usmeril predvsem v razumevanje socialnih pretresov na območju habsburške monarhije v letih 1917 in 1918. Analiza je temeljila na življenjskih zgodbah kmečkega prebivalstva in predvsem dezerterjev, ki so se še posebej v zadnjih letih vojne izognili služenju v vojski in oblikovali skupine tako imenovanih zelenih kadrov. V svoji razlagi je dr. Beneš ponudil številčni publiki vpogled v manj znane vidike velike vojne in z raznolikimi zgodovinopisnimi prijemi pokazal na pestrost izkušenj v času nastajanja novega, post-habsburškega sveta.