Mednarodna konferenca: Tito-Stalin Split - 70 years later

Filozofski fakulteti v Zagrebu in Ljubljani sta 29. in 30. junija 2018 organizirali mednarodno konferenco znanstvenikov iz desetih držav. Dogodek se je pričel s slavnostno otvoritvijo v spominskem parku Miroslava in Bele Krleža na dan sprejema resolucije Informbiroja ter s tem tudi izbruha spora, ki je ključno zaznamoval pot jugoslovanske notranje in zunanje politike.

Na konferenci so spregovorili Peter Ruggenthaler (Univerza v Gradcu), Petar Dragišić (Inštitut za sodobno zgodovino Srbije), Ivo Goldstein (Univerza v Zagrebu), Božo Repe (Univerza v Ljubljani), Stefano Bianchini (Univerza v Bologni), Marie-Janine Calic (Univerza v Münchnu), Andrey Edemskiy (Ruska akademija znanosti), Christiran Axboe Nielsen (Univerza v Aarhusu), Bojan Balkovec (Univerza v Ljubljani), Aleš Gabrič (Inštitut za novejšo zgodovino v Ljubljani), Darja Kerec (Univerza v Ljubljani), Boris Stamenić (Humbolt Univerza v Berlinu), Dragomir Bondžić (Inštitut za sodobno zgodovino Srbije), Klaus Buchenau (Univerza v Regensburgu), John P. Kraljic (Hrvaška akademija Amerike), Ondřej Vojtěchovský (Karlova univerza v Pragi), David Tompkins (Carleton College, ZDA), Péter Vukman (Univerza v Szegedu), Maximilian Graf (Evropski univerzitetni Inštitut v Firencah), Karlo Ružičić-Kessler (Svobodna univerza Bozen-Bolzano).

Konferenca se je zaključila z ekskurzijo na Goli otok.

V letu 2019 bo izšel tudi zbornik znanstvenih člankov na temo Informbiroja v skupnem založništvu obeh fakultet.