Gostujoče predavanje dr. Gertrud Haidvogl

V tednu od 9. do 13. aprila 2018 smo na Oddelku za zgodovino in Oddelku za geografijo gostili dunajsko okoljsko zgodovinarko dr. Gertrud Haidvogl, ki kot zgodovinarka raziskovalka in predavateljica deluje na Universität für Bodenkultur Wien, Institut für Hydrobiologie und Gewässermanagement.

V okviru predmetov o zgodovini JV Evrope v zgodnjem novem veku je izvedla štiriurno predavanje z naslovom Environmental History and Historical Ecology of the Danube in the Early Modern Period. Razložila je, kaj je okoljska zgodovina. Na podlagi študij različnih odsekov zgodnjenovoveške Donave je predstavila tehtno izbrane okoljskozgodovinske in historičnoekološke vsebine, ki so omogočile sveže vpoglede v možnosti nadgradnje razumevanja historičnih pojavov in procesov, ki jih omogoča interdisciplinarnost. Izmenjavo je omogočil program CEEPUS.

Foto: Matjaž Rebolj