Back to top

 

Erasmus+ praktično usposabljanje


POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI


Redni razpis za Erasmus+ praktično usposabljanje za leto 2020/21

Objavljen je javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2020/2021.

Upravičeno obdobje financiranja je 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021.

 

Navodila za prijavo na Erasmus+ praktično usposabljanje za leto 2020/2021

Za prijavo na razpis za Erasmus+ praktično usposabljanje za leto 2020/2021 morate izpolniti prijavnico preko VISa ter naložiti spodaj naštete dokumente Ob prijavi še ni potrebno navesti, kje boste prakso opravljali.

Rok za oddajo popolne prijave preko VISa je  5. 11. 2020. 

Natisnjene vloge za prakso s prilogami ni potrebno posredovati oddelčni koordinatorici oz. koordinatorju.

Nepopolne vloge ter vloge, ki bodo oddane po pretečenem roku, se ne bodo upoštevale.

 

Pogoji za kandidiranje za prijavitelje

Na razpis se lahko prijavi študent UL, ki ima v celotnem času praktičnega usposabljanja v tujini aktiven status študenta na matični članici UL z izjemo diplomantov, ki se prijavijo v zadnjem letniku študija (ko še imajo aktiven status študenta) in opravijo praktično usposabljanje po končanem študiju, vendar ne kasneje kot v enem letu po diplomi oz. do zaključka upravičenega obdobja, ki je 31. 12. 2021.

Na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz naslova programa VŽU Erasmus ali Erasmus+.

Obdobje praktičnega usposabljanja je omejeno od najmanj 2 do največ 12 mesecev na vsaki stopnji študija. To je na dodiplomskem, magistrskem in doktorskem študiju. Na usposabljanje gre lahko študent že v prvem letniku.

Študenti, ki so do leta 2019/20 del študijskih obveznosti opravili v tujini v okviru programa VŽU ERASMUS oz. ERASMUS+, Erasmus Mundus in ERASMUS+ mednarodna kreditna mobilnost, vendar ne celih 12 mesecev, se lahko prijavijo na ta razpis. Skupni seštevek že opravljenega študija in praktičnega usposabljanja ter zaprošenega, ne sme presegati 12 mesecev na posamezno stopnjo študija z izjemo enovitih programov, kjer študijska mobilnost in praktično usposabljanje skupaj lahko trajajo 24 mesecev.

 

Merila za izbor kandidatov po posameznih oddelkih

Oddelek za zgodovino

Oddelek za umetnostno zgodovino

 

Priloge: Besedilo razpisa


Naknadni razpis za Erasmus+ praktično usposabljanje 2019/20

Naknadni razpis Erasmus+ za praktično usposabljanje 2019/20 je odprt do porabe sredstev oz. predvidoma do 31.12.2020.

Za študente, ki bi se želeli naknadno prijaviti je pogoj prijave, da imajo za prakso že urejen Learning Agreement (torej že urejeno prakso pri izbranem delodajalcu).

Rok prijave za študente je vsaj 15 delovnih dni pred začetkom prakse.

Za prijavo je potrebno oddati v Mednarodno pisarno s strani oddelka potrjeno prijavnico ter že urejen Learning Agreement.

 

Priloge: Naknadni razpis ERASMUS+ SMP 2019/20

Learning Agreement for Traineeships

Prijavnica Erasmus SMP - naknadna prijava


Erasmus+ praksa mladi diplomanti, PROGRAMI ZA IZOBRAŽEVANJE UČITELJEV 

Kandidat, ki želi opravljati strokovni izpit na področju vzgoje in izobraževanja, mora poleg drugih z zakonom in podzakonskimi predpisi določenih pogojev izpolnjevati tudi pogoj pridobljenih ustreznih vzgojno-izobraževalnih izkušenj v vrtcu ali šoli, preko katerih se usposablja za samostojno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela. Kot ustrezne vzgojno-izobraževalne izkušnje se lahko upošteva tudi vzgojno-izobraževalno delo, ki je opravljeno v tujini, če je primerljivo z vzgojno-izobraževalnim delom, opravljenim v vrtcu ali šoli v Republiki Sloveniji.

Kot ustrezno se upošteva vzgojno-izobraževalno delo v akreditirani instituciji, ki sodi v okvir nacionalnega izobraževalnega sistema države izvora. Vzgojno-izobraževalno delo mora biti opravljeno v javnem oziroma državno priznanem programu, in sicer v obsegu, kot je določen s pravilnikom, ki ureja strokovne izpite v vzgoji in izobraževanju.

Ne glede na obseg in program opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v tujini mora kandidat za pristop k strokovnemu izpitu v ustreznem javno veljavnem programu v Republiki Sloveniji opraviti predpisanih pet praktičnih nastopov ali pisno nalogo v skladu s pravilnikom.
 
Za namen ovrednotenja ustreznosti vzgojno-izobraževalnega dela, opravljenega v tujini, je potrebno vlogi priložiti dokazilo o pridobljenih delovnih izkušnjah, ki ga izda institucija, v kateri je kandidat opravljal vzgojno-izobraževalno delo (lahko tudi pogodba o zaposlitvi ali pogodba o opravljanju pripravništva, v kolikor so iz nje razvidni spodaj navedeni podatki). Iz dokazila mora biti razvidno:

- ime in priimek kandidata,
- naziv in sedež institucije ter podatki o akreditaciji,
- naziv programa in podatki o javni veljavnosti (akreditacija, državna veljavnost…),
- podatki o delu (delovno mesto ali opis dela, predmet, predmetno ali strokovno področje…),
- čas in obseg opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela.


Pomoč pri iskanju praks: INTERNSHIP IN EUROPEJOE+LEO-NETGoinglobal PraxisErasmusinternEurope Language Jobs portalEuropean Funding GuideEntrypark Career BookiAgoraE-Careerhttp://placementslovakia.com/https://www.berlintopjobs.com